14.06.2017.
AACI je ujedno i preduvjet da strane osiguravajuće kuće svojim pacijentima podmire troškove liječenja izvan matične države, što je posebno značajno za zdravstveni turizam, za koji se očekuje da će do 2030. godine činiti čak 22% svjetskog BDP-a i postati najveći pokretač putovanja.
„Razvitak zdravstvenog turizma, u kojemu i sami sudjelujemo, uskoro će biti moguć samo uz ovakve certifikate, koji će pacijentima biti jamstvo kvalitete i presudan faktor pri odabiru zdravstvene ustanove u kojoj će se liječiti. Pridruživanjem AACI-ju osiguravamo stalan zajednički rad na poboljšanju kvalitete zdravstvenih usluga te sigurnosti i zadovoljstva svih pacijenata, kao i naših zaposlenika“, naglasila je dr. sc. Nevenka Kovač, ravnateljica Specijalne bolnice Medico, istaknuvši kako su AACI bolnička akreditacija, klinički certifikat izvrsnosti i ISO 9001 dobiveni na razdoblje od tri godine i prolaze redovito godišnje ocjenjivanje.
Proces certificiranja provelo je američko međunarodno akreditacijsko povjerenstvo AACI (American Accreditation Commission International), jedna od najiskusnijih svjetskih organizacija u izdavanju kliničkih akreditacija i certifikata izvrsnosti.
Za izvrsnost zdravstvene usluge zalaže se i dr. sc. Trpimir Goluža koji je ovom prilikom čestitao vodstvu Medica te istaknuo kako je dobivanje akreditacije potvrda ostvarene kvalitete i jamac sigurnosti za pacijente. „Na žalost, u Hrvatskoj je rijetko koja zdravstvena ustanova akreditirana, a gotovo nijedna nema akreditaciju međunarodno renomirane akreditacijske organizacije. Zato značaj dobivanja AACI akreditacije za bolnicu Medico nadilazi okvir same bolnice, grada Rijeke i Primorsko-goranske županije te predstavlja poželjan primjer kojem bi trebao težiti cjelokupni zdravstveni sustav Republike Hrvatske“, kazao je dr. sc. Goluža.
Na konferenciji su govorili i pomoćnik ministra zdravstva dr. Denis Kovačić, mr. sc. Fedor Dorčić iz Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje i Emil Bratović, predsjednik Upravnog vijeća Medica.