17.11.2021.
Pozdravljajući sve prisutne na simpoziju, dr. Luetić je istaknuo da mu je iznimna čast nazočiti na obilježavanju tridesete obljetnice Ratne bolnice Vukovar. Ovaj simpozij otima zaboravu žrtvu i napore hrvatskih branitelja, ali i svih zaposlenika ratne bolnice Vukovar, podsjetio je dr. Luetić. Zdravstveno i nezdravstveno osoblje ratne bolnice činilo je čudo. U okruženju agresije koja se odvijala 1991. godine, ti su ljudi svojim primjerom svaki dan pokazivali što znači čovjekoljublje, altruizam i profesionalnost. Danas kada zdravstveni radnici daju sve od sebe u borbi s pandemijom, upravo primjer koji su nam '91. pokazali naši kolege i ostali djelatnici vukovarske bolnice, može biti uzor svim naraštajima hrvatskih liječnika, ali može biti etičko i profesionalno ishodište kojem se trebamo vraćati kada se nađemo u teškim trenutcima, poručio je dr. Luetić. U ime Hrvatske liječničke komore zahvalio je svima koji su te '91. upalili svjetlost. Neka ta svjetlost obasja cijelu našu domovinu, ali svijetli i dalje budućim naraštajima našeg naroda, poručio je na kraju svog obraćanja dr. Luetić.
Nakon pozdravnih riječi uzvanika, djelatnicima Ratne bolnice Vukovar koji još rade uručene su povelje, a doc.dr.sc. Agneza Aleksijević predstavila je poetski osvrt na 1991. godinu „U ime humanosti i u ime nedužnih“.
U stručnom dijelu simpozija održana su predavanja o radu odjela, laboratorija i stručnih službi Ratne bolnice Vukovar.
Prije početka simpozija, izaslanstvo Hrvatskog pedijatrijskog društva Hrvatskog liječničkog zbora u krugu bolnice kod spomenika Slomljeno srce položili su vijenac i zapalili svijeće za poginulu djecu u Domovinskom ratu. Ovim simboličnim činom odana je počast najnevinijim žrtvama Domovinskog rata.